fbpx
Çocuk / Ergen Terapisi2020-10-07T16:23:04+03:00

ÇOCUK / ERGEN TERAPİSİ

Çocukluk ve ergenlik döneminde görülen aile içi çatışmalar, dikkat ve hiperaktivite bozukluğu, okul fobisi, boşanma sonrası destek, travma, sosyal fobiler çocuk ve ergen terapisi alanında en sık başvuru alınan nedenler arasında gelir.

Danışanın yaşına ve problemine uygun olarak psikoterapi yöntemi seçilerek terapi süreci başlar.  Çocuk veya ergen ilaçla birlikte terapi alabilir.
Terapötik ilişki dediğimiz danışan ve terapistin uyumluluğu, danışanın kendini güvende hissetmesi oldukça önemlidir.  İhtiyaç duydukları desteği almaları, yeni bir bakış açısı kazanmaları çocuk ve ergen terapisinin faydalarındandır.

Çocuklarda oyun, masal ve yaşa göre bilişsel davranış terapisi yapılırken ergenlerde bilişsel davranışcı terapisi yapmaktayız.
Gerektiğini düşündüğümüz alanlarda çocuklar için çeşitli gelişim testleri, wiscr zeka testi alanında uzman terapistler tarafından yapılmaktadır.

Çocuk / Ergen Terapisi

Son Yazılarımız

Sizce en sık rastlanan fobi türü hangisidir?

En Sık Rastlanan 10 Fobi Türü İnsanlar, kendilerini tehlikede hissettiklerinde, tehdit oluşturan belli bazı durumlar, eylemler, kişiler ve nesnelerle karşılaştıklarında

Sizce en sık rastlanan fobi türü hangisidir? için yorumlar kapalı

Seninle Başlamadı

Hayatımızda yaşadığımız acıların kaynağı sizce nedir? Bu acıları neden yaşarız? Mark Wolynn,, ‘Seninle Başlamak’ adlı kitabında travma,anksiyete,depresyon vb. çeşitli ruhsal

Seninle Başlamadı için yorumlar kapalı

Terapilerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayın. Tel: +90 535 675 70 60

Go to Top